Китайські вчені планують збільшити кількість опадів в Тибетському нагір'ї до 10 мільярдів кубометрів на рік. В рамках проекту «Тяньхе» (англ. Sky River) в горах будуть встановлені десятки тисяч камер, які будуть випускати в атмосферу частинки йодиду срібла — з'єднання, що є дощовиділяючим реагентом. Це стане найбільшим в світі експериментом по створенню штучного дощу, повідомляє видання Science Alert.
Дослідники сподіваються, що їм вдасться викликати дощі над територією площею 1,6 мільйона квадратних кілометрів. При цьому річний обсяг води, яка буде випадати у вигляді опадів, повинна бути еквівалентна семи відсоткам обсягу питної води, споживаної в Китаї за рік. Попередні випробування дощовиділяючої системи були проведені в Тибеті, Сіньцзяні та інших гірських районах, де були встановлені близько 500 камер.
Система призначена для засіву хмар, коли в атмосферу випускаються спеціальні реагенти для зміни фазового стану хмар. При цьому в повітряних масах з високою концентрацією водяної пари утворюються центри кристалізації, що провокує випадання опадів. Оскільки йодид срібла по своїй кристалічній структурі нагадує лід, навіть відносно невелика кількість цієї речовини викликає сильну конденсацію крапель води.